пʼятниця, 16 вересня 2016 р.

Пам'ятка по наданню першої допомоги при травмах


 Як відомо, наслідки нещасних випадків залежать від того, наскільки швидко і кваліфіковано надано потерпілому першу медичну допомогу. Затримка долікарської допомоги або неправильне  її надання може призвести до серйозних ускладнень у лікуванні, інвалідності та навіть до смерті потерпілого. Майже завжди травма трапляється раптово і не всі знають, що треба робити, як швидко визначити характер і тяжкість травми. В таких випадках необхідні спокій, рішучість, уміння швидко і правильно організувати надання першої долікарської допомоги до прибуття медичних працівників. Тому тиждень знань з ОБЖД в Стульневському НВК продовжився саме вивченням правил надання першої допомоги при травмуванні. Сьогодні ми з учнями 6-го класу визначили послідовність дій у разі виникнення травм та провели практичне заняття, вивчаючи правила накладання бинтових пов`язок. 



Схема послідовності дій при наданні першої 

долікарської допомоги :


1. Вивести потерпілого з оточення, де стався нещасний випадок.

2. Надати потерпілому найбільш зручне положення, що забезпечує спокій. 

3. Визначити вид травми (перелом, поранення, опік тощо).
4. Визначити загальний стан потерпілого, встановити, чи не порушені функції життєво важливих органів. 

5. Розпочати проведення необхідних заходів: зупинити кровотечу; зафіксувати місце перелому; надати реанімаційних заходів (оживлення): штучне дихання, зовнішній масаж серця; обробити ушкоджені частини тіла. 

6. Одночасно з наданням долі карської допомоги необхідно викликати швидку медичну допомогу, послати за працівником навчального закладу, підготовити транспорт для відправки потерпілого до найближчої медичної установи. 

7. Повідомити керівників установи про те, що трапилось

Немає коментарів:

Дописати коментар